Zajadanie stresu


czipsyW dzisiejszych czasach otyłość stała się prawdziwą plagą. Są kraje gdzie co druga osoba ma problem z nadwagą, a co szósta jest otyła i ma z tego tytułu poważne problemy zdrowotne. W zastraszającym tempie rośnie też liczba dzieci mających problemy z tuszą. Powodów tak dużej nadwagi u wielu osób na całym świecie jest bardzo dużo. Poniżej opiszemy kilka z nich.

Niezdrowe odżywianie

Oczywistym jest, że nadwaga nie bierze się z powietrza. Co prawda są osoby, które mają większe predyspozycje do tycia oraz chorują. Jednak większość osób z nadwagą same sobie na to zapracowały. Niezdrowe odżywianie, fast food, duże ilości słodzonych napojów i słodyczy – to wszystko ma oczywiście wpływ na naszą wagę. O ile raz na jakiś czas fast food nie zaszkodzi, o tyle jedzony codziennie i w dużych ilościach ma fatalny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Podobnie jest ze słodkimi, gazowanymi napojami. Niektórzy są wręcz od nich uzależnieni, a wydaje im się, że w napoju nie powinno być zbyt wiele kalorii. Podobnie jest ze słodzonymi sokami.

Stres powodem nadwagi

Dla wielu osób problemem jest syndrom podjadania w stresowych sytuacjach. O ile na co dzień potrafią trzymać się zdrowej diety, o tyle kiedy pojawiają się problemy totalnie tracą panowanie nad tym ile i czego zjadają. Czasami są to kilogramy słodyczy, innym razem paluszki, krakersy czy czipsy. Zjadane w dużej ilości wpływają bardzo negatywnie na naszą tusze. Dlatego też niektóre osoby w stresowych sytuacjach sporo chudną, inne natomiast nabywają dodatkowych kilogramów.

, , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)