Własny domek na przedmieściach czy mieszkanie w centrum?


domDom to określenie stosowane zwykle w celu opisania miejsca do którego prędzej czy później chcemy wracać. Nie musi to być faktycznie dom stojący samodzielnie, dokładnie tak samo określamy swoje mieszkania. Mając taką możliwość (kredyt hipoteczny, spadek czy własna gotówka) możemy podjąć decyzję gdzie chcemy faktycznie mieszkać. Pada więc pytanie – czy lepiej mieszkać w mieście, a może jednak na przedmieściach?

Zalety domku jednorodzinnego

Taki dom to marzenie naprawdę wielu osób mieszkających szczególnie w blokowiskach. Prywatność, kawałek zieleni w której można chwilę odpocząć czy też urządzić grilla z przyjaciółmi, względna cisza i po prostu przestrzeń – to wszystko są podstawowe zalety jakie przychodzą do głowy osobie, która chce się wyprowadzić z miasta. Liczy się jednak także to, że przebywamy z dala od zgiełku i spalin miasta.

Zalety mieszkania w centrum

Tak jak w przypadku domów jednorodzinnych, tak i mieszkania mają swoich zwolenników. Główną zaletą takiego miejsca zamieszkania jest fakt, że zwykle mamy blisko do pracy czy na zakupy. Bez trudu można dojechać w wiele miejsc dzięki komunikacji miejskiej czy dzięki taksówkom. Kolejną zaletą mieszkania jest to, że nie musimy przejmować się ogrzewaniem czy pracami administracyjnymi. Mamy dużo więcej wolnego czasu. Nawet sprzątanie zajmuje mniej czasu bo mamy mniej przestrzeni, którą można zabrudzić.

Dla kogo dom, a dla kogo mieszkanie

Tak naprawdę można bardzo szybko zauważyć jedną zasadę, że w domkach jednorodzinnych zwykle chcą mieszkać rodziny z dziećmi lub osoby o ustabilizowanym i spokojnym trybie życia. Nawet młode małżeństwa czy po prostu osoby bardziej rozrywkowe wolą mieszkać w centrach miast, gdzie łatwiej znaleźć sobie zajęcie na piątkowy wieczór.

, ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)