Sprzedajemy swoje 4 kółka


auto wnetrzeKażdy Polak średnio zmienia auto co ok. 5 lat, w zdecydowanej większości oczywiście nie na nowe, ale na używane. Samochodowy rynek wtórny w Polsce jest bardzo rozbudowany i obejmuje auta w wieku od kilku do kilkudziesięciu nawet lat. Niestety średni wiek auta jakim jeżdżą Polacy to ok. 11 lat. Oznacza to więc, że dość często każdy z nas musi sprzedać swój samochód. Ci, którzy nie mają czasu lub zwyczajnie nie mają ochoty się tym zajmować, mogą zdać się na komisy lub skupy samochodów. Większość z nas jednak sprzedaje auto na własną rękę. Jak jednak się do tego zabrać?

Badanie rynku

Podstawa to oczywiście sprawdzenie „po ile chodzą” podobne auta do naszego. Wystarczy przejrzeć portale aukcyjne jak np. allegro i tam dowiemy się dosłownie wszystkiego. Przedział cenowy zwykle jest bardzo szeroki i zależy od wielu czynników, począwszy od popularności danego modelu, a kończąc nawet na jego kolorze. Liczy się oczywiście stan karoserii oraz przebieg, aczkolwiek coraz mniej osób wierzy we wskazania tego licznika.

Jak uatrakcyjnić swoje auto

Nie trzeba być specjalistą od marketingu, aby domyśleć się, że większość z nas kupuje auta oczami, szczególnie kobiety. Dlatego wygląd auta ma ogromny wpływ na to w jakiej części przedziału cenowego może się znaleźć nasz samochód. Podstawa to oczywiście bardzo dokładne sprzątanie, począwszy od środka auta (warto wyprać także tapicerkę, nawet z pomocą płynu do prania dywanów), a kończąc na oponach. Warto oddać auto do lakiernika na polerowanie – znikną drobne ryski, a kolor odzyska dawny blask. Koszt będzie niewielki, a samochód zyska kilka procent na wartość. Bardzo ważna są zdjęcia wystawiane na portalach, ładne otoczenie, karoseria lekko spryskana wodą, ładna pogoda – to wszystko wpływa na zainteresowanie naszym autem.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)