Sporty, które pozwolą zrzucić kilka kilogramów


SportSmukła sylwetka to marzenie nie jednej kobiety i nie jednego mężczyzny. Szczególnie trudno ją osiągnąć i utrzymać przy siedzącym trybie pracy oraz przy nieustannym braku czasu. Jedzenie byle czego byle kiedy przy zerowym czasie poświęconym na sport może doprowadzić tylko i wyłącznie do otyłości. Poza oczywistą dietą, nawet tylko ograniczającą puste kalorie, niezbędny jest sport. Jaki jednak daje najlepsze efekty?

Bieganie

Sport ten od zawsze znajduje się wysoko w rankingach na odchudzające aktywności. Kontrola oddechu, rozłożony w czasie wysiłek oraz poprawa krążenia to główne zalety joggingu. Biegnąc głównie pracują nam nogi, ale przy poprawnej posturze pracuje dosłownie całe ciało. Ręce, plecy, mięśnie brzucha itd. Dużą zaletą biegu jest fakt, że można biegać w prawie każdych warunkach atmosferycznych i bez względu na lokalizację.

Pływanie

Kolejny świetny sposób na zdrowe zrzucenie kilku kilogramów i jednocześnie wzmocnienie masy mięśniowej to pływanie. W wodzie odciążamy nasz układ kostny i stawy, a przy tym zmuszamy do pracy dosłownie całe ciało. Aby móc utrzymać się na wodzie trzeba także mieć świetną kontrolę nad oddechem, co ma duży wpływ na kondycję.

Narty/snowboard

Białe szaleństwo nie jest oczywistym wyborem na odchudzający sport. Większość osób uważa, ze przecież tylko zjeżdża się z góry. Jednak takie opinie pochodzą od osób, które nigdy nie poruszały się po stokach. Balans ciała oraz nieustannie pracujące nogi, to wysiłek, który daj prawdziwy wycisk, nawet osobom uważającym się za wysportowanych. Niestety sport ten pomimo świetnych właściwości odchudzających, nie jest możliwy do uprawiania cały rok.

, , , , , ,

  1. #1 przez Irys dnia 24/12/2013 - 08:00

    Mi pozostało tylko pływanie, bo niestety bieganie nadwyrężyło mi kolano.

(nie będzie widoczne)