Sklepy internetowe – jak nie dać się oszukać


zakupy w internecieSprzedaż internetowa w Polsce od kilku lat przeżywa prawdziwy bum. Zainteresowanie produktami prezentowanymi online rośnie w Polsce już od kilku lat i wcale trend ten nie słabnie. Wynika to oczywiście z wygody, łatwej dostępności, a często też z niskich cen.

Problem w tym, że sklepy internetowe stały się też świetnym polem do popisu dla przeróżnych oszustów. Wiele osób nieobytych w internecie pozostaje na łasce lub niełasce szczęścia. Nie powinno tak być, warto zwrócić uwagę na to w jakim sklepie dokonujemy zakupów.

Wygląd sklepu też ma znaczenie

Jeśli natrafimy na jakiś sklep, to lepiej unikać takich wykonanych naprędce, tylko kilka produktów, szata graficzna bardzo prosta, bez aktualności lub bloga z regularnymi wpisami – to wszystko może świadczyć o fałszywym sklepie. Oszuści bowiem nie chcą inwestować zbyt wiele pieniędzy i pracy w sklep, który może zaraz zniknąć.

Allegro bezpieczniejsze?

Wiele osób wychodzi z założenia, że allegro jest bezpieczniejsze od zewnętrznych sklepów. Problem w tym, że nie zawsze tak jest, bo to właśnie na tym serwisie zostało oszukanych najwięcej osób, które nie tylko otrzymywały podróbki, ale i nawet np. cegły zamiast elektroniki.

Facebook prawdę Ci powie

Dość dobrym źródłem informacji na temat danej firmy jest Facebook. Ten portal w dość jasny i przejrzysty sposób pokazuje, że dany sklep ma lub bądź też nie ma zbyt wielu klientów. Nie warto jednak skupiać się na samych „lajkach”, bo można je kupić dosłownie za kilkadziesiąt groszy jeden. Na tablicy sklepu powinno sporo się dziać, komentarze, polubienia wpisów i promocji.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)