Rower – idealny środek transportu?


roweryZakorkowane miasta, 8 godzin w pracy przy biurku, windy, autobusy, ruchome schody, telewizja, komputery, smartphone, tablety – to wszystko na co dzień towarzyszy większości mieszkańców miast. Wszystkie te elementy mają jedną wspólną cechę, wpływają na zmniejszenie aktywności ruchowej nowoczesnego człowieka. Ludzie pracujący np. na roli kilkadziesiąt lat temu byli dużo silniejsi niż dzisiejsi nawet dwudziestolatkowie. Rozwiązaniem tego problemu może być przesiadka z auta czy komunikacji miejskiej na rower.

Rowerem po zdrowie

Jazda rowerem jest niezwykle zdrowa i przede wszystkim mało obciążająca organizm. Mocno rozciągnięty w czasie wysiłek świetnie oddziałuje na układ krążenia, poprawia się odporność i wydolność organizmu, co ważne spala się tkanka tłuszczowa. Jazda na rowerze przy tym nie jest tak obciążająca dla stawów czy innych części naszego ciała. W zależności od tempa może też nie być nawet tak męcząca.

Zalety z roweru w mieście

Coraz większe korki i brak miejsc do zaparkowania auta, czy też nawet ścisk w komunikacji miejskiej(czasami też nietrzymanie się rozkładów jazdy) to podstawowe czynniki przemawiające za przesiadką na rower. Przeciśnięcie się przez Warszawę w szczycie bywa wręcz niewykonalne w aucie, rower w tym wypadku jest nie tylko zdrowszym wyjściem, ale też zwyczajnie szybszym. Nie potrzeba też specjalnych miejsc parkingowych, rower bowiem można przypiąć dosłownie wszędzie.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)