Rodzaje siatek ogrodzeniowych


siatka ogrodzeniowa przy szkole, wysoka
Siatki ogrodzeniowe to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie na płot w naszym kraju. Grodzi się nimi dosłownie wszystko. Ich popularność nie wynika jednak jedynie z faktu, że są najtańszym ogrodzeniem dostępnym na rynku, są one bowiem w miarę estetyczne, ale przede wszystkim wytrzymałe.

Szukając firm oferujących siatki wraz z montażem warto sprawdzić ofertę MajMat, firmy specjalizującej się w ogrodzeniach. Swoim klientom mogą zaproponować wiele rodzajów siatek, ale także i płotów betonowych, metalowych czy drewnianych.

Rodzaje ogrodzeń siatkowych

siatka ogrodzeniowa w poluNa pierwszy rzut oka siatki można podzielić na wielkość „oczka” i wysokość samego ogrodzenia. Zwykle te z większymi oczkami i montowane na drewnianych palach to ogrodzenia leśne – najtańsze i najmniej trwałe. Zwykle jednak stawia się je na ponad 2 metry i odgradza laski lub uprawy przed zwierzyną. Wszystkie inne siatki z drobniejszymi oczkami stosuje się już na działkach prywatnych lub ogradzając tereny firm. To właśnie takie 1,5m są najpopularniejsze. Siatki z bardzo drobnymi oczkami (poniżej 1cm) stosuje się do odgradzania np. drobiu w gospodarstwach.

Zabezpieczenie przed rdzą

Rdza to podstawowy wróg wszystkich siatek, to właśnie przez nią skraca się żywotność ogrodzenia. Oczywiście im cieńszy drut w siatce tym krótsza żywotność takiego rozwiązania, dlatego też wprowadzono wiele ciekawych rozwiązań antykorozyjnych. Pierwsze i najprostsze to zwyczajne malowanie farbą olejową – jest ona jednak krucha i łatwo odpryskuje odsłaniając siatkę na działanie rdzy. Lepszym i trwalszym rozwiązaniem jest siatka powlekana PCV jednak i to rozwiązanie nie jest idealne bo po przerwaniu powłoki woda dostaje się do wnętrza i przyspiesza rdzewienie. Zdecydowanie najskuteczniejszą powłoką antykorozyjną jest ocynk. Siatki ocynkowane charakteryzują się wyjątkowo duża odpornością na warunki atmosferyczne.

, , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)