Psychologia we Wrocławiu – kierunek z przyszłością


psycholog wrocławKażdy młody człowiek, który po maturze musi zdecydować co chce dalej robić ma spory problem. Z jednej strony wiele osób chciałoby robić to co lubi, z drugiej warto wybrać kierunek, który da nam w przyszłości pracę i spokojne życie. We Wrocławiu kierunkiem najbardziej obleganym wśród humanistycznych od kilku lat niezmiennie jest psychologia. Psycholog we Wrocławiu ma całkiem sporo pracy, więc raczej pacjentów dla nikogo nie zabraknie.

Na psychologię tylko najlepsi

Niestety psycholog Wrocław to kierunek bardzo oblegany przez młodych absolwentów szkół średnich z całego kraju. Cieszy się dobrą renomą, co wpływa oczywiście na ilość aplikacji co roku składanych przez zainteresowanych. Przyszły psycholog musi w pierwszej kolejności we Wrocławiu pokonać minimum 30 osób, bo tyle mniej więcej jest kandydatów na jedno miejsce. Dlatego też dostaną się tylko najlepsi.

Czemu tyle chętnych na psychologię?

Zawód psychologa podoba się wielu osobom. Młodym wydaje się, że jest to prosta i przyjemna praca, a w dodatku całkiem nieźle płatna. Faktem jest, że pracy dla psychologów, zwłaszcza w większych miastach jak Wrocław nie brakuje, ale płace bywają różne. Najlepiej zarabiają oczywiście osoby posiadające własne gabinety, troszkę gorzej ci, którzy pracują u kogoś.

Studia i co dalej?

Oczywiście to, że ktoś dostanie się na psychologię wcale nie oznacza, że zostanie psychologiem. Studia są bardzo ciężkie i na pierwszym roku odpada już 30% wszystkich studentów. Ten kto wytrwa do końca musi mieć w sobie sporo uporu. Poza tym wiele osób nie wytrzymuje psychicznie pierwszych kontaktów z pacjentami chorymi psychicznie czy odsiadujących wyroki w więzieniu. Najczęściej wtedy się przekwalifikują lub poszukują pracy w szkole czy firmie prywatnej.

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)