Psycholog a psychoterapeuta


PsychologiaPsychologia jest nauką zajmującą się badaniem zachowań ludzi, a także zwierząt. My zajmiemy się jednak tylko częścią „ludzką”. Już od kilkudziesięciu lat psychologia rozkwita w naszym kraju. Jest to bowiem nauka dość młoda i dopiero niedawno zauważono jak jest ona istotna. Wiele osób jednak wciąż nie wie czym różni się psycholog od psychoterapeuty. Wiedza taka jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę to jak dużo osób obecnie ma problemy na te psychologicznym.

Jeśli szukasz dobrego psychoterapeuty z Wrocławia, Magdalena Gruszka to idealny wybór. Psycholog z ukończonym kursem na psychoterapeutę to idealny wybór, jeśli jeszcze twój problem nie został zdiagnozowany. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie gabinetu psychoterapeutycznego mieszczącego się pod adresem ulica Wita Stwosza 28/417, 50-149 Wrocław.

Psycholog nie psychoterapeuta

W Polsce nie ma prawnie uregulowanych zasad co do tego, kto może nazywać siebie psychologiem czy psychoterapeutą. Jednak samo pojęcie mówi nam o tym, że psycholog zajmuje się najprostszymi problemami natury psychologicznej. Dotyczy to zwykle problemów w życiu codziennym, pracy czy także w relacjach partnerskich. Zwykle leczenie kończy się już na kilku spotkaniach, a nawet czasami na jednym, jeśli problem jest bardzo prosty.

Psychoterapeuta nie psycholog

Psychoterapie to już bardziej skomplikowane leczenie, które może trwać nawet kilka lat. Psychoterapeuta ma zwykle do czynienia z problemami obejmującymi charakter samego pacjenta i dzięki odpowiednim technikom pozwala na jego zmianę. Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć odpowiednie szkolenie. W Polsce psychoterapeutów zwykle kształci się 2 do 4 lat w prywatnych ośrodkach edukacyjnych.

Problem

Psychoterapeuta i psycholog

Bardzo często psychologowie posiadający swój własny gabinet psychologiczny mają także ukończone szkolenie na psychoterapeutów, a więc są zarówno psychologami, jak i psychoterapeutami. W ten sposób wiemy, że prawdziwy specjalista zajmuje się naszym problemem.

, , , ,

  1. #1 przez Irys dnia 24/12/2013 - 07:58

    Święta prawda, pomylenie psychologa z psychiatrą to norma, a przecież ci specjaliści tak mocno się różnią.

(nie będzie widoczne)