Nowoczesne tradycje ślubne


sukniaKiedyś ślub i wesele organizowane były przez rodziców państwa młodych i wszystko odbywało się wokół pewnego ustalonego z góry schematu. Wiadomo było, że musi być biała suknia, welon, orkiestra, kwiaty pod kościołem, weselicho w remizie lub stodole i dużo wódki. Dzisiaj to wszystko wcale nie jest takie oczywiste, a młodzi kombinują na wszystkie strony, aby ich wesele było niezapomniane i wyjątkowe.

Suknia nie musi być biała

Jak ślub, to koniecznie panna młoda w bieli. Kiedyś może i tak było, ale dzisiaj młode dziewczyny wcale nie trzymają się takich standardów. Zwłaszcza jeśli chodzi tylko o ślub cywilny. Suknia może być bardziej standardowa, długa i rozłożysta, ale wiele jest też sukien prostych, kolorowych, krótkich, fikuśnych. Bardzo popularne jest zwłaszcza wybieranie sukien w kolorze ecri i beżach, gdyż nie każdej dziewczynie dobrze w bieli.

Nie tylko kwiaty pod kościołem

różeJeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia byłoby, aby pod kościołem młodzi dostawali coś innego niż kwiaty. Dzisiaj najczęściej już na zaproszeniach napisane jest, czego oczekiwaliby przyszli nowożeńcy zamiast kwiatów. Najczęściej są to wina, słodycze, książki, czy kupony lotto. Ale zdarza się też, że młodzi proszą o pieniążki na jakieś cele charytatywne lub zbierają ubrania, zabawki i inne potrzebne rzeczy dla potrzebujących dzieci.

Weselny klimat

Również część weselna bardzo różni się od tego, co jeszcze kilka lat temu było obowiązkowe. Dzisiaj na weselu zamiast orkiestry może grać DJ, nie musi być oczepin, a młodzi mogą w trakcie zabawy wyjechać w podróż poślubną. Coraz więcej wzorców zapożyczamy z zachodu i adaptujemy do naszych warunków. Dlatego dzisiaj każde wesele jest inne i nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać.

, , , , , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)