Nie zadzieraj z komornikiem


prawoProblemy finansowe to w dzisiejszych czasach coś co dotyczy prawie każdego. Kredyty, reklamy, promocje, wszystko naciska na konsumentów, aby żyli ponad stan. Z tego też powodu fakt zarabiania ponad średnia krajową wcale nie oznacza, ze zagrożenie komornikiem nie zagraża. Podobnie jak i banki, także i komornik nie szuka problemów, ale liczy na szybką spłatę zadłużenia.

Ukrywanie własności

Chęć unikania opłacenia jakiegoś zobowiązania może mieć naprawdę nieprzyjemne skutki. Otrzymując zawiadomienie od banku o wszczęciu postępowania, nie powinniśmy robić dużych ruchów w finansach. Zmiana właściciela auta, wypłacenie wszystkich pieniędzy to wcale nie jest dobry pomysł. Komornik widząc takie ruchy zdaje sobie sprawę w jakim celu są wykonywane i może skierować wniosek do prokuratury o próbę zatajenia majątku. W takim wypadku długi mogą już nie być najważniejszym problemem.

Unikanie komornika

Jeśli zadłużenie jest dość duże, komornik zawsze chce najpierw spotkać się z dłużnikiem i ustalić formę i termin spłaty. Część dłużników wpada wtedy na pomysł aby odkładać to spotkanie i unikają komornika. Nikt nie lubi w takim przypadku bawić się w ganianego i chowanego, bo to zwyczajnie strata czasu. Skutkuje to tym, że komornik będzie dużo mniej przychylny na nasze ułatwienia.

Porozumienie to podstawa

Komornikowi zależy na szybkiej spłacie zadłużenia i przede wszystkim w ogóle jej spłacie, dlatego też zawsze zależy mu na porozumieniu z dłużnikiem. Także nie trzeba się obawiać, że pierwsze co zajmie to auto które jest niezbędne do pracy czy innych najważniejszych przedmiotów. Jeśli zabranie nam jakiegoś mienia ma ograniczyć możliwości dokonywania dalszej spłaty, to odstąpi od zajęcia go. Dlaczego? Bo zwyczajnie jeśli dłużnik straci możliwość dalszej spłaty, to i on nie zarobi więcej.

Jeśli współpracujemy z komornikiem i odnosimy się do niego z szacunkiem, to zwykle oferują to samo. Tylko w taki sposób można uzyskać odroczenie lub rozłożenie w czasie spłatę długu. Komornicy to też ludzie wbrew temu co ostatnio przedstawiają media, zawsze jednak oczywiście lepiej unikać takich spotkań poprzez unikanie wpadania w długi.

, , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)