Nie bój się wizyt u psychologa


zmartfiony facet, problemBardzo przykre jest to, że w XXI wieku ludzie nadal wstydzą się chodzić do psychologa. Wszystko przez pewnego rodzaju stereotyp, który zdecydowanie najbardziej jest dostrzegalny na wsiach. W mieście jesteśmy o wiele bardziej anonimowi, natomiast na wsi każdy będzie zaraz wiedział, gdzie żeśmy się wybrali.

Psycholog uznawany jest po dziś dzień przez wiele osób za lekarza, który zajmuje się osobami, mówiąc brzydko, nienormalnymi…niestety nic bardziej mylnego. We współczesnym świecie wiele osób ma problemy z dopasowaniem się do szybkiego trybu życia, a to w efekcie powoduje ogromne problemy.

Nasza redakcja z całego serca poleca Magdalenę Gruszkę – to psychoterapeuta z Wrocławia zdobywający coraz większą renomę w całym województwie dolnośląskim. 

Ciągłe zmęczenie i brak motywacji może być niebezpieczne

Początkowe objawy problemów z naszą psychiką często są bagatelizowane. Nieustające zmęczenie czy brak motywacji do życia często są tłumaczone ciężką pracą, ale później okazuje się, że długi urlop czy kilka porządnie przespanych nocy nie przeszkadza. Wtedy właśnie może być nam już potrzebny psychoterapeuta. Nie można bagatelizować takich objawów, gdyż w miarę ich rozwoju może dojść nawet do bardzo poważnej izolacji od społeczeństwa, a nawet i do myśli samobójczych. Psycholog naprawdę jest tutaj lekarzem, który może nam bardzo pomóc i zdecydowanie nie można się wstydzić takiej wizyty. Nie myślmy o tym co powiedzą inni, nie rozumieją tego i nie przejmujmy się tymi. Wybierając się do psychologa masz szansę na to, aby znów przywrócić piękno do swojego życia i cieszyć się nim na każdym kroku. Psychoterapia może być refundowana, wystarczy zgłosić się po skierowanie do lekarza rodzinnego.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)