Nauka jazdy bez stresu to większa szansa na prawo jazdy


kierowca, autoKażdy egzamin w szkole wiąże się z ogromnym stresem. Podobnie dzieje się podczas zdobywania prawa jazdy. Różnica jednak w szkole jest taka, ze zwykle za każde kolejne podejście nie trzeba dopłacać (wyjątkiem są niektóre uczelnie prywatne), jednak w przypadku egzaminu na prawo jazdy każdorazowo musimy płacić. Egzamin teoretyczny z najpopularniejszej kategorii B to koszt 30 zł, praktyka to już 140 zł. Dlatego też każdy chce zdać jak najszybciej i najlepiej za pierwszym razem.

Jak stres wpływa na kursanta

Ludzie na stress zwykle reagują na jeden z dwóch sposobów: jedni stają się niezdarni i popełniają wiele niepotrzebnych błędów lub nawet wpadają w panikę, a inni motywują się właśnie stresem. Niestety dla nas większość osób podczas nauki jazdy reaguje jednak negatywnie. Właśnie podczas nauki powinniśmy mieć jak najmniej stresogenne warunki. Możemy się wtedy niestety wyuczyć złych nawyków. Dlatego też instruktor jazdy powinien dbać o odpowiednią atmosferę w aucie. Pozwoli to zdecydowanie zwiększyć jakość nauki.

kierowca, auto

Tymi wyznacznikami kierują się także instruktorzy z GPS nauka jazdy Kraków. W szkole tej stosuje się wiele rozwiązań pozwalających dopasować się do wymagań kursantów. Jako jedna z nielicznych w Krakowie i całej Polsce oferuje wsparcie psychologa.

Błędy wynikające ze stresu

Problem stresu w podczas egzaminu na prawo jazdy wygląda podobnie jak w przypadku właściwie wszystkich wykonywanych czynności. Może motywować, ale częściej doprowadza do popełniania wielu błędów. Właśnie stres jest najczęstszą przyczyną oblanego egzaminu. Błędy, których kursant nigdy by nie popełnił pojawiają się właśnie w wyniku stresu, który często wzmagają sami egzaminatorzy. Jednym ze sposobów jest to co oferuje GPS z Krakowa czyli konsultacja z psychologiem. Podczas takiego spotkania specjalista podsuwa sposoby na opanowanie stresu przed egzaminem i pomaga zdobyć trochę pewności siebie.

, , , , ,

  1. #1 przez Miśka dnia 17/04/2014 - 07:40

    Chodziłam na kurs jazdy w tej szkole! Jest zdecydowanie najlepsza Krakowie ! Zdałam za pierwszym razem 🙂

(nie będzie widoczne)