Meble na wymiar czy zakupy w sieciach meblowych?


kuchnia - realizacja Atelier24Meble to bardzo istotny element wyposażenia i aranżacji wnętrz, często wręcz zupełna podstawa. W zależności od pomieszczenia spełniają one nie tylko funkcje dekoracyjne, ale i często mają ważne praktyczne zastosowanie. Szczególnie meble kuchenne, łazienkowe, do jadalni i sypialni są ważne pod tym względem.

Jeszcze kilka do kilkunastu lat temu w Polsce byliśmy zachwyceni salonami meblowymi wielkich marek jak Ikea, Agata czy BRW. Teraz jednak powoli do łask wracają lokalne firmy produkujące meble. Na co więc decydować się przy zmianie umeblowania?

Jakość

Meble kuchenne, jadalniane i łazienkowe, a często także i do sypialni są dość mocno eksploatowane. Najwięcej oczywiście kuchenne i jadalniane, ale i w łazience powinny być solidne, wytrzymałe i w szczególności odporne na wilgoć meble. Duże sieci sklepów i ich dostawcy niestety często dość mocno oszczędzają na jakości. Płyty sklejkowe w ich meblach są mało zwięzłe co powoduje, że są niestety bardzo mało odporne na wilgoć(chłoną ją bardzo szybko i puchną), a także na uszkodzenia czy nacisk. Taka płyta powoduje też to, że wszelkie mocowania i śruby są słabiej umiejscowione w niej, łatwiej więc o wyłamanie, a i same meble są mniej sztywne. Sieciówki częściej korzystają też z papieru zamiast forniru do obklejania płyt. Wiąże się to głównie z tym, że taka powierzchnia jest mniej odporna na uszkodzenia, przetarcia i płyny. Dość często już po roku lub dwóch zwyczajnie zaczyna odchodzić od płyty.

Firmy oferujące meble na wymiar przykładają do tego większą uwagę, dla nich oszczędność kilku złotych na płycie nie jest opłacalna, bo klient drugi raz się do nich nie zgłosi. Zwykle także takie meble są lepiej dopasowane do miejsca w którym się znajdują, możemy sobie zażyczyć wzmocnienia czy zabezpieczenia w konkretnych miejscach.

Cena

Często tym co przemawia za rezygnacją z mebli na zamówienie na rzecz mebli z dużych sieci meblowych jest różnica w cenie. W mniemaniu bowiem większości z nas meble na wymiar są dużo droższe niż te z sieci. Faktycznie jednak dużo zależy od wzoru na który się decydujemy, czasami jednak pomimo dużo lepszej jakości meble na wymiar mogą być tańsze. Nawet jednak jeśli są już jednak droższe, to czy nie warto zainwestować nawet 20-30% kwoty i korzystać z mebli kilkakrotnie dłużej. Meble z sieciówek bowiem nawet w salonie niszczeją już po kilku latach, kiedy meble na zamówienie posłużą nawet kilkanaście lat.

Jedną z lepszych firm oferujących meble na wymiar Łódź jest Atelier z ulicy Widzewskiej 14. Są oni znani z wysokiej jakości mebli kuchennych i innych na zamówienie. Jako nieliczni w Polsce posiadają także drukarkę do druku na szkle, dzięki czemu mogą oferować naprawdę niezwykłe realizacje.

, , , , , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)