Kursy językowe z angielskiego są warte uwagi?


KsiążkiJuż od wielu lat dosłownie wszędzie można znaleźć reklamy wszelkiej maści kursów językowych, najpopularniejsze są oczywiście te uczące języka angielskiego. Co ważne są kierowane nie tylko dla młodzieży uczącej się, ale i dla osób dorosłych a nawet seniorów. Trzeba przyznać, że znajomość języków obcych, a właśnie w szczególności angielskiego jest niezbędna do w miarę normalnego funkcjonowania.

Warto się jednak zastanowić, czy faktycznie taka inwestycja w siebie zawsze jest warta swoich pieniędzy. Nie trudno bowiem się domyśleć, że tak jak i w każdej innej branży często chodzi zwyczajnie o wyciągnięcie pieniędzy.

Angielski dla młodzieży

W tej chwili w każdej szkole uczą angielskiego, niemieckiego lub francuskiego, a od gimnazjum zwykle angielskiego i jeszcze jednego języka. Po co więc takie dzieciaki miały by chodzić na dodatkowe lekcje? Powodów może być kilka, począwszy od problemów ucznia z nauką w szkole i w celu poprawy jego umiejętności językowych(najczęściej korepetycje, ale i często wystarczą zajęcia w małej grupie), a kończąc na chęci wyjścia poza program szkoły. Bardzo często takie kursy językowe przygotowują do międzynarodowych certyfikatów, które nie tylko dobrze wyglądają w CV, ale są świadectwem przynajmniej dobrej znajomości języka.

KsiążkiAngielski dla dorosłych

Osoby już pracujące, które wcześniej nie uczyły się angielskiego, lub ta wiedza już zupełnie się ulotniła mogą wiele skorzystać na dodatkowych kursach językowych. Znajomość angielskiego to przecież w tej chwili podstawa przy poszukiwaniu pracy, a także przydaje się kiedy staramy się o awans. Niezbędna jest także przy podróżach, a więc i dla seniorów, którzy przecież chętnie podróżują jeśli tylko ich stać na to.

Czy więc faktycznie warto inwestować pieniądze w takie szkolenia? W większości przypadków jednak tak, ale tylko jeśli będziemy dbać później o tą wiedzę. Umiejętności językowe niestety bardzo szybko można zapomnieć, szczególnie jeśli prawie wcale z nich nie korzystamy.

Zwykle najlepsze szkoły językowe są w dużych miastach przykładem tego może być angielski Wrocław 5oclock. Specjalizuje się ona w nauce osób dorosłych i seniorów. Bardzo ciekawe są szczególnie kursy dla seniorów oraz angielski dla konkretnych profesji, np. personelu medycznego.

, , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)