Kredytowe problemy nowoczesnych rodzin


portfelBez wątpienia już od kilkunastu lat w Polsce króluje prawdziwy konsumpcjonizm. Kupujemy i pożądamy coraz mocniej nowoczesnych gadżetów, samochodów, biżuterii, markowych ciuchów czy mieszkań w wysokim standardzie. Problem w tym, że wykładanie na to wszystko pieniędzy zwyczajnie nie jest możliwe dla przeciętnego, a nawet w miarę zamożnego polaka. Tu wkraczają banki, które „cudownie” dają nam tak wiele możliwości.

Kredyty na wszystko

Kredyty konsumpcyjne, czyli pozwalające na kupno właściwie wszystkiego, to jedno z najważniejszych źródeł dochodowych banków. Niestety takie kredyty to pierwszy krok do problemów finansowych osoby prywatnej. W zdecydowanej większości takich wydatków można uniknąć, jednak chęć natychmiastowego kupna sprawia, że wolimy zapłacić więcej, ale po rozłożeniu na raty. Każdy powinien na samym wstępie unikać kredytów, sprawiają one, że wszystko co kupujemy staje się o nawet kilkadziesiąt procent droższe. Choć nie widać tego od razu, ale tak naprawdę stać nas na mniej przez kupowanie na kredyt.

Tzw. chwilówki

Coraz częściej w telewizji pojawiają się oferty „super pożyczek” w kilka chwil można wziąć małą pożyczkę, która niestety szybko okazuje się początkiem ogromnych problemów. Żerowanie instytucji finansowych na osobach z problemami finansowymi to niestety standard. Lichwiarskie oprocentowanie, dodatkowe koszty, to często sprawia, że rodziny wpadają w pętlę zadłużenia. Co gorsza często opamiętują się dopiero kiedy pojawia się komornik. Zdarza się nawet, że zamiast obwiniać swoją krótkowzroczność atakują samego komornika wpędzając się w jeszcze większe problemy.

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)