Jak zaoszczędzić na eksploatacji auta?


smart, autoKoszty paliwa i wszelkich napraw czy wymian to zawsze problem dla właściciela pojazdu. Nawet jeśli dbamy o auto, to nie zawsze musi ono nam się odpłacać bezproblemową eksploatacją. Są jednak sposoby na to, aby koszty utrzymania samochodu wcale nie były aż tak wysokie.

Oszczędność na paliwie

Paliwo to oczywiście najwyższy koszt utrzymania samochodu, zostawianie regularnie 200 – 300 zł na stacji to nic nadzwyczajnego. Większość kierowców zostawia na stacjach miesięcznie przynajmniej 400 zł. Jest więc tu dość spore pole do popisu. Oszczędności na paliwie możemy oczywiście uzyskać dzięki odpowiedniemu stylowi jazdy. O ile w trasach wystarczy poruszać się z prędkością w granicach 90 – 100 kilometrów na godzinę, to już w mieście zasady są bardziej wymagające. Podstawą jest utrzymywanie stałej prędkości, czyli płynna jazda. Im mniej musimy hamować, tym mniej musimy przyspieszać, a to właśnie wtedy spalamy najwięcej paliwa.

Powolna eksploatacja auta

Taki styl jazdy świetnie sprawdza się także na pozostałych elementach oszczędzania na aucie. Płynną jazdą zużywamy bowiem mniej skrzynię biegów, hamulce, sprzęgło i opony. Przekłada się to więc bezpośrednio na elementy, które zwykle się wymienia po pewnym przebiegu(poza skrzynią biegów).

Wizyty u mechanika

Warto także naprawiać wszelkie usterki na bieżąco. Im szybciej pozbędziemy się problemu, tym mniejsze koszta będą nas czekały. Czasami bowiem możemy liczyć np. na regenerację lub przynajmniej unikniemy uszkodzenia kolejnych części powiązanych z danym elementem.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)