Jak zabezpiecza się siatki ogrodzeniowe


Siatki ogrodzeniowe ocynkowane Siatki ogrodzeniowe to zdecydowanie najpopularniejszy w Polsce sposób na odgrodzenie terenu. Z siatek korzystają osoby prywatne, firmy, jak i instytucje publiczne. Podstawową zaletą siatek jest zwyczajnie ich niska cena i właśnie dlatego są tak często wybierane. Jednak myli się ten kto myśli, że siatki są przy tym mało wytrzymałe. Na przestrzeni lat powstało bowiem kilka sposobów na zabezpieczenie i wzmocnienie siatki.

PCV

Jeszcze kilkanaście lat temu ten rodzaj zabezpieczenia siatki był bardzo popularny. Jest to nic innego jak powleczenie drutów z których wykonana jest siatka właśnie PCV. Teoretycznie rozwiązanie to pozwala ograniczyć dostęp wody i światła do metalu i dzięki temu ograniczać korozję. Faktycznie jednak woda dość łatwo dostaje się do wnętrza i wręcz utrzymuje się dłużej przez co wręcz przyspiesza proces niszczenia ogrodzenia.

Siatki malowane

Dość skutecznym rozwiązaniem jest malowanie siatki bardzo wytrzymałą farbą ochronną. Taka siatka zdecydowanie zyskuje na jakości, jak i na wyglądzie. Dzięki grubej warstwie ochronnej farby powietrze, a tym bardziej woda nie mają dostępu do metalu, przez co ogrodzenie jest wyjątkowo dobrze zabezpieczone. Siatka taka jednak po kilku latach może się obluzować i w wyniku naprężeń farba może odskakiwać.Siatki ogrodzeniowe malowane

Ocynkowane siatki

Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najskuteczniejszy. Drut siatki jest szczelnie pokryty cienką, ale wytrzymałą warstwą cynku, który nie-koroduje. Pozwala to nawet kilkakrotnie wydłużyć okres eksploatacji takiego ogrodzenia. Warto jednak pamiętać, że równie dobrej jakości powinny być też słupki i pełen osprzęt ogrodzenia. Sama siatka bowiem nie tworzy ogrodzenia, tylko całość może spełniać dobrze swoje funkcje.Siatki ogrodzeniowe ocynkowane

Jeśli chodzi o siatki ogrodzeniowe, to też bardzo istotny jest sposób w jaki są montowane. Prawdziwi specjaliści są dostępni w wielu firmach monterskich, dlatego lepiej nie podejmować się takich zadań na własną rękę.

, , , ,

  1. #1 przez hallusforte dnia 15/08/2015 - 11:26

    Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

(nie będzie widoczne)