Ile trwa leczenie u psychologa?


Kartka, problem, psychologWiele osób, jeśli już wie, że powinno się iść do psychologa ze swoimi problemami bardzo intensywnie się zastanawia nad tym ile takie leczenie może trwać. To faktycznie jest dość istotna sprawa, gdyż w przypadku kiedy chcemy leczyć się prywatnie to takie wizyty nas sporo kosztują.Przeciętnie godzinna sesja z psychologiem to wydatek rzędu 50 do 100zł. Wydaje się to być dużo to fakt, ale pamiętajmy, że nasze zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne.

Nawet w niewielkim mieście takim jak Płock, psycholog z Self-Esteem oferuje 1 godzinną sesję w cenie 70 złotych. Wszystko zależy od tego w jak dużym mieście udajemy się do psychologa i jak dobrą renomę zdążył sobie wyrobić.

Z problemamiJeśli mamy ogromne problemy natury psychicznej to cierpi na tym całe nasze ciało, ale cierpią także i najbliżsi oraz znajomi z bliskiego otoczenia. Wiele problemów psychologicznych może negatywnie wpływać na funkcjonowanie procesów chemicznych zachodzących w naszym organizmie. Ich zaburzenie to ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia i to zupełnie realne. Osoby z problemami psychologicznymi często także izolują się od bliskiego im otoczenia lub nawet starają się zrobić tak, aby to otoczenie ich znienawidziło. Psychoterapeuta na pewno będzie się starał pozbyć się dla nas tego nieprzyjemnego problemu.

Długość psychoterapii zależy do problemu jaki mamy

Oczywistym jest to, że choćbyśmy nie wiem jak bardzo tego chcieli to psycholog nie będzie w stanie pomóc nam w trakcie tylko jednej wizyty. Im bardziej poważny jest to problem i ma głębsze podłoże to terapia będzie trwała o wiele dłużej. Psychoterapeuta jest jednak także dostępny na fundusz, czyli dla wszystkich ubezpieczonych. Co ważne kolejki wcale nie są tak bardzo długie, a więc i terminy oczekiwania na wizytę powinny być w miarę normalne.

, , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)