Ekologiczne nowinki


segregacja-smieciWarto dbać o środowisko naturalne – o tym wiedzą wszyscy, nawet dzieci. Jeżeli będziemy dalej eksploatować zasoby naturalne tak jak do tej pory, nic dobrego z tego dla nas nie wyniknie. Na szczęście oszczędzanie prądu, wody, gazu, segregacja odpadów i wiele innych ekologicznych nowinek jest w dzisiejszych czasach trendy. Każdy chce być modny, dlatego coraz więcej osób decyduje się na podjęcie pewnych kroków, w celu ochrony swojego najbliższego otoczenia. Najłatwiej oczywiście zacząć od swojego podwórka.

Oszczędzamy

Wiadomo, że wiele zasobów naturalnych na naszej planecie prędzej czy później ulegnie wyczerpaniu. Tak jest między innymi z ropą naftową, gazem ziemnym, ale też zwyczajną wodą do picia. Źródła powierzchniowe są zbyt zanieczyszczane, a wody podziemne kiedyś się skończą. Dlatego dobrze jeżeli oszczędzamy wodę pitną, zbieramy deszczówkę. Zapłacimy mniejsze rachunki, a jednocześnie wspomożemy środowisko.

Segregujemy odpady

Recykling jest znanym sposobem na odzyskiwanie z odpadów surowców wtórych, które są używane do ponownego wykorzystania. Przetworzeniu możemy poddać papier, plastik, metal oraz szkło. Już wcześniej odzyskiwano część surowców, ale odbywało się to dopiero na wysypisku śmieci i wiele ulegało już zniszczeniu. Dlatego dobrze jest to robić już w domu.

Szambo ekologiczne

Ścieki niejednokrotnie zanieczyszczają wody powierzchniowe, ale zdarza się też, że dostają się głębiej i wtedy problem jest naprawdę poważny. Skażonej wody mogą napić się zwierzęta, ale też dzieci, dlatego lepiej zainwestować w przydomową oczyszczalnie. Ten sposób zyskujemy wodę do podlewania trawnika, ogródka.

, , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)