5 przykazań twojego dentysty


dentysta łódźKażdy z nas chociaż raz w sowim życiu musiał odwiedzić dentystę. Niektórzy widzą się ze swoim dentystom przynajmniej raz na rok, inni odwiedzają go tylko od wielkiego święta, ponieważ czują paniczny lęk przed wizyta w gabinecie. Dentysta to słowo, które przeraża nawet największych twardzieli. Co zrobić, aby spotykać się ze swoim dentystom tylko na kontroli? Oto 5 przykazań twojego dentysty:

Jeżeli szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie uzyskasz fachową pomoc w drodze do wspaniałego uśmiechu, polecamy Dodent dentysta Łódź. Więcej informacji na stronie internetowej gabinetu.

1 przykazanie: Wizyta kontrolna minimum raz na pół roku

Jeżeli chcemy mieć zdrowe zęby, niezbędne jest, aby spotykać się z naszym dentystom na wizycie kontrolnej minimum raz na pół roku. W tym czasie nie zdąży nam się zrobić żadna ogromna dziura, a wizyta będzie krótsza i przyjemniejsza.

2 przykazanie: Myj zęby minimum dwa razy dziennie

Teoretycznie każdy z nas wie, że zęby powinno się myć rano i wieczorem, jednak wielu tej zasady nie przestrzega. Ważne jest zwłaszcza mycie wieczorne, które usuwa bakterie nagromadzone w ciągu dnia i resztki pokarmów znajdujące się na zębach.

3 przykazanie: Płukanie

Dla lepszego efektu i usunięcia wszystkich bakterii powinniśmy również po każdym myciu płukać zęby specjalną płukanką, która pomoże nam usunąć również nieświeży oddech. Wielu dentystów zaleca płukanie po każdym posiłku.

4 przykazanie: Nie zapominajmy o nici

Nie każdy dentysta o tym mówi, jednak tak samo ważne jak szczotkowanie jest ważne czyszczenie zębów nicią dentystyczną. Dzięki temu unikamy powstawania próchnicy w przestrzeniach między zębami.

5 przykazanie: Mniej słodyczy

Niestety ale słodycze i cukry w nich zawarte mają okropny wpływ na stan naszego uzębienia. Raz na jakiś czas mała czekoladka nie zaszkodzi, ale codziennie spożywanie dużych ilości słodkości z pewnością doprowadzi nas do dentysty.

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)